Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / SkÃ¥l 17212029



*

nr 1721 2029


Skål

Marie-Louise Hellgren, Höganäs, keramik. Diameter: 26 cm. Höjd: 15 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 september 2025
kl 20:33:19


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/8 07:47:04 1      100 kr
1/9 18:02:54 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: höganäs keramik marie-louise hellgren skål
  • 8212 BÃ¥lskÃ¥l
    + koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:33
  • 1017 Bordsuppsats
    skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:53
  • 8036 BrödskÃ¥l
    Silver (800), 1800-tal, reliefdekor, genombruten k..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:21
  • 8256 InsatsskÃ¥lar
    glas, 3 st. Längd: 33 cm, diameter: 31-32 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:59
  • 8280 Karaff
    + fat+ skål+ 2 glas, gulddekor. Höjd: 4,5-26, diam..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:36
  • 1015 KaviarskÃ¥l
    Marie-Claude Lalique, "Igor", Lalique, France. Dia..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:07




Ladda ner broschyr